Εκμάθηση Γερμανικών στα ΓΡΑΨΑ

Μαθαίνω Γερμανικά με καθηγητές-ελίτ στον Εκπαιδ. Όμιλο ΓΡΑΨΑ

ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ!

Η Γερμανία τα τελευταία χρόνια έχει αναδειχτεί σε πρώτη δύναμη σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο. Γι' αυτό η εκμάθηση γερμανικών έχει σημαντικό μερίδιο στη διδασκαλία των ξένων γλωσσών.

"Πού μαθαίνω γερμανικά πιο αποτελεσματικά; Σε ένα εξειδικευμένο φροντιστήριο

Γερμανικής Γλώσσας

, να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα με έναν γερμανόφωνο καθηγητή. Πόσο σύντομα θα μιλώ γερμανικά; Θα είμαι με παιδιά ή με συνομηλίκους μου; Άραγε θα μπορέσω να εφαρμόσω τις νέες τεχνολογίες στην εκμάθηση της γλώσσας ; Είναι ακριβά τα μαθήματα γερμανικών;

Την απάντηση την δίνει ο Όμιλος ΓΡΑΨΑ με επιτυχία από το 1984!!! Πολλοί αναρωτιούνται για ποιο λόγο θα πρέπει να επιλέξουν τον Όμιλο ΓΡΑΨΑ, για εκμάθηση γερμανικών. Το ερώτημα που πρέπει όμως να μας απασχολεί είναι κατά πόσο θα είναι σε θέση να μιλούν άμεσα από «αύριο» Γερμανικά και όχι απλώς να πάρουν ένα πτυχίο. Στον Όμιλο μας τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Μέσα από ταχύρρυθμα, ευέλικτα μαθήματα γερμανικών , συνδυάζοντας τα με νέες τεχνολογίες, επιτυγχάνεται το μεγάλο ποσοστό επιτυχίας μας. 2000 επιτυχόντες μόνο για τη φετινή χρόνια αποτελεί ρεκόρ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.

Η πιστοποίηση γνώσης της γερμανικής γλώσσας θεωρείται πιο έγκυρη όταν τεκμηριώνεται με κάποιο πιστοποιητικό γλωσσομάθειας. Στα Γερμανικά, τα πιστοποιητικά γλωσσομάθειας του Goethe-Institut, το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας Γερμανικών (ΚΠΓ - Γερμανικά) του Υπουργείου Παιδείας και τα πιστοποιητικά OSD του αυστριακού κράτους αποδεικνύουν με σαφήνεια το επίπεδο γνώσεων του κατόχου τους. Είναι διεθνώς αναγνωρισμένα και μας επιτρέπουν την είσοδο στα Ανώτατα και Ανώτερα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Γερμανίας.

Φαντάζει ασύλληπτο, όμως για όσους παρακολουθούν τα μαθήματα Γερμανικών στον Όμιλο ΓΡΑΨΑ φαντάζει φυσιολογικό αποτέλεσμα της δουλειάς που γίνεται από διδάσκοντες άριστα εκπαιδευμένους στο σύστημα Γράψα, με εμπειρία στο εξωτερικό με γνώση όχι απλά της γλώσσας αλλά και της γερμανικής κουλτούρας ή nativespeakers γεγονός που τους καθίστα τους καλύτερους σε Αθήνα, Πειραιά και Πάτρα. Ελάτε να μας γνωρίσετε και να ξεκινήσουμε μαζί το ταξίδι της εκμάθησης γερμανικών.

Υπεύθυνη Τομέα Γερμανικών

Πανίτσα Σοφία