CELI 3

Ταχύρυθμα τμήματα Ιταλικών: αρχάριοι έως CELI 2 (επίπεδο Β2)
Πτυχία CELI
Βίντεο Ιταλικά
Οι πιστοποιήσεις CELI αποτελούν σοβαρό προσόν για τον κάτοχό τους. Αν ενδιαφέρεστε για το CELI 3, μείνετε σ’ αυτή τη σελίδα. Τα CELI 1, Celi 2, Celi 4 ή Celi 5 θα τα βρείτε σε άλλες σελίδες μας.

CELI 3 είναι το πτυχίο

που πιστοποιεί την

καλή γνώση της Ιταλικής γλώσσας

για το επίπεδο Β2, αντίστοιχο με το Lower των αγγλικών. Παρέχεται από το Ιταλικό Μορφωτικό Ινστιτούτο που εκπροσωπεί στην Ελλάδα το Πανεπιστήμιο της Perugia. Για το ίδιο επίπεδο, το Υπουργείο Παιδείας παρέχει το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας - Ιταλικά Β2, μέσω ενός διαβαθμισμένου τέστ για το επίπεδο Β.

Τεστ ιταλικών Τεστ ιταλικών

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος ΓΡΑΨΑ, με ρεκόρ επιτυχιών στις εξετάσεις Πτυχίων, Νο1 στα Ιταλικά, παρέχει ταχύρυθμα προγράμματα για την απόκτηση του CELI 3, με φιλικά δίδακτρα.

Από το 1984, 106.000 σπουδαστές έχουν περάσει από τα «θρανία» μας, παρακολουθώντας τα βιωματικά (NLP) μαθήματα μας και πλέονμπορούν να απολαύσουν και εκπαίδευση μέσω διαδραστικών πινάκων.

Το CELI 3 είναι ένα διεθνές πτυχίο, αναγνωρισμένο παγκοσμίως από όλα τα πανεπιστήμια, επιχειρήσεις και δημόσιους φορείς.

Η εξέταση CELI 3 αποτελείται από τα εξής papers:

• Κατανόηση και παραγωγή Γραπτού Λόγου (135')
  • Γλωσσικές ικανότητες (45')
  • Κατανόηση Προφορικού Λόγου: (25')
  • Παραγωγή Προφορικού Λόγου: (16')

Στον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΓΡΑΨΑ, η μεγάλη επιτυχία στα πτυχία CELI βασίζεται στο δοκιμασμένο και τελειοποιημένο σύστημα που έχουμε αναπτύξει μέσα στο χρόνο. Είμαστε Νο 1 στις προτιμήσεις των φοιτητών γιατί προσφέρουμε ευέλικτα ωράρια, δυνατότητα αλλαγής (ή εναλλάξ ωραρίου) και ολιγομελή τμήματα.

ΓΡΑΨΑ: Νο1 στα Ιταλικά! Νο1 στα CELI!

Στα ΓΡΑΨΑ θα βρεις κορυφαίους καθηγητές Ιταλικών, με ταλέντο, εκπαιδευμένους στο σύστημα «ΓΡΑΨΑ» από εσωτερικούς και εξωτερικούς εκπαιδευτές. Ανάμεσά τους και τον παγκόσμια γνωστό Γλωσσολόγο-Καθηγητή (Παν/μιο της Perugia), κ. Mauro Pichiassi.

Έλα στα ΓΡΑΨΑ και πάρε ένα CELI 3 σε λίγους, μόνο, μήνες!

Τι λένε για μας για τα Ιταλικά από την Ιταλία

Σεμινάριο (webinar) Mauro Pichiassi Σεμινάριο (webinar) Mauro Pichiassi

Συχνές ερωτήσεις

Τι σκορ πρέπει να έχω στο διαβαθμισμένο τεστ του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας - Ιταλικά, ώστε να πιστοποιηθώ για την καλή γνώση της Ιταλικής με επίπέδο Β2;

Ποια είναι τα υπέρ και τα κατά των εξετάσεων του κάθε πτυχίου;

Δες παρακάτω τον Συγκριτικό μας Πίνακα Πτυχίων:

ΠΤΥΧΙΟ PROS CONS
CELI

Γίνεται συμψηφισμός στα πρώτα 3 μέρη, οπότε εάν είσαι αδύνατος σε κάποια ενότητα, αλλά καλός σε άλλη μπορεί να περάσεις.

Υπάρχει περισσότερος χρόνος να ολοκληρώσεις τις ασκήσεις/εκθέσεις - εάν δεν είσαι πολύ γρήγορος και θέλεις την ώρα σου.

Πτυχίο με ιδιαίτερο κύρος.

Σε περίπτωση που κάποιος δεν περνάει το γραπτό η το προφορικό, μπορεί να επαναλαμβάνει μόνο το μέρος που δεν πέρασε

Πιο απαιτητική εξέταση (χρειάζεται καλή γνώση γραμματικής και λεξιλογίου).
ΚΠΓ - Ιταλικά Χαμηλά εξέταστρα.

Αναγνωρίζεται μόνο σε χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης.

Δεν δίνει επάρκεια.

Αν έχω φορτωμένο πρόγραμμα φέτος στη σχολή μου (ή στη δουλειά μου), θα μπορέσω να προετοιμαστώ σωστά για το CELI3?

Τα ΓΡΑΨΑ παρέχουν ευέλικτα ωράρια, δυνατότητα αλλαγής (ή εναλλάξ ωραρίου) και δωρεάν αναπληρώσεις μαθημάτων που χάνονται λόγω εξεταστικής ή άλλων υποχρεώσεων. Μόνο μέσα στην τελευταία ακαδημαϊκή χρονιά, προσφέραμε στους σπουδαστές μας 5.000(!), δωρεάν, έξτρα ώρες! Κάτι τέτοιο θα βρείτε μόνο στα ΓΡΑΨΑ!

Αγγλικά για αρχάριους, ταχύρυθμα
ΑΓΓΛΙΚΑ για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ 11/2/2020 - Αγγελική Σπηλιοπούλου
Ημερομηνίες Εξετάσεων ECCE, ECPE, FCE, CPE
Ημερομηνίες Εξετάσεων και εξέταστρα ECCE-ECPE & FCE-CPE Μαΐου 2020 7/2/2020