CELI 3

Ταχύρυθμα τμήματα Ιταλικών: αρχάριοι έως CELI 2 (επίπεδο Β2)
Πτυχία CELI
Βίντεο Ιταλικά
Οι πιστοποιήσεις CELI αποτελούν σοβαρό προσόν για τον κάτοχό τους. Αν ενδιαφέρεστε για το CELI 3, μείνετε σ’ αυτή τη σελίδα. Τα CELI 1, Celi 2, Celi 4 ή Celi 5 θα τα βρείτε σε άλλες σελίδες μας.

CELI 3 είναι το πτυχίο

που πιστοποιεί την

καλή γνώση της Ιταλικής γλώσσας

για το επίπεδο Β2, αντίστοιχο με το Lower των αγγλικών. Παρέχεται από το Ιταλικό Μορφωτικό Ινστιτούτο που εκπροσωπεί στην Ελλάδα το Πανεπιστήμιο της Perugia. Για το ίδιο επίπεδο, το Υπουργείο Παιδείας παρέχει το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας - Ιταλικά Β2, μέσω ενός διαβαθμισμένου τέστ για το επίπεδο Β.

Τεστ ιταλικών Τεστ ιταλικών

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος ΓΡΑΨΑ, με ρεκόρ επιτυχιών στις εξετάσεις Πτυχίων, Νο1 στα Ιταλικά, παρέχει ταχύρυθμα προγράμματα για την απόκτηση του CELI 3, με φιλικά δίδακτρα.

Από το 1984, 130.000 σπουδαστές έχουν περάσει από τα «θρανία» μας, παρακολουθώντας τα βιωματικά (NLP) μαθήματα μας και πλέονμπορούν να απολαύσουν και εκπαίδευση μέσω διαδραστικών πινάκων.

• Παγκράτι proficiency Ιταλικά
    Από πού να ξεκινήσω; Κορυφαίοι καθηγητές! Δωρεάν αναπληρώσεις μαθημάτων! Ευέλικτα ωράρια!  ...και το καλύτερο; 100 % επιτυχία !!! Πήρα Proficiency, συνεχίζω με Ιταλικά!
    Βενιζελάκου Δέσποινα
    Φιλόλογος
  • Αμπελόκηποι Ιταλικά
    Συστήνω σε όλους τον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΓΡΑΨΑ με τα 1000! Ξεκίνησα Ιταλικά στα ΓΡΑΨΑ Αμπελοκήπων. Ο καθηγητής ήταν εξαιρετικός και με μεγάλη μεταδοτικότητα.
    Δημήτριος Αναστασίου
    Υποψ. Διδάκτωρ Χρημ/κής - ΑΣΟΕΕ
  • Αμπελόκηποι Ιταλικά ενήλικες
    Μοναδική Εμπειρία τα Ιταλικά στα ΓΡΑΨΑ! Δημιουργική διδασκαλία, έμπειροι καθηγητές,ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον!
    Γεωργία Μουτσιανά
    Φοιτήτρια Φυσικού ΕΚΠΑ
  • Αμπελόκηποι Ιταλικά celi
    Συστήνω ανεπιφύλακτα τα ΓΡΑΨΑ για οποιαδήποτε ξένη γλώσσα! Εγώ έκανα Ιταλικά.
    Ρούμελη Μαρία
    Φαρμακοποιός
  • Χολαργός Ιταλικά
    Το μάθημα ήταν τόσο ευχάριστο που ανυπομονούσα για το επόμενο. Κατάφερα μέσα σε 8 μήνες να πάρω το πτυχίο Β2 στα Ιταλικά, ξεκινώντας από το μηδέν. Συνεχίστε την καλή δουλειά!!!
    Άννα Μιχαλοπούλου
    Ιστορικός- Αρχαιολόγος,
  • Proficiency - Χολαργός
    Στα ΓΡΑΨΑ όχι μόνο πήρα PROFICIENCY αλλά σε 8 μήνες μαθημάτων πήρα δίπλωμα επιπέδου Β στα Ιταλικά. Κορυφαίοι καθηγητές!
    Λιωδή Μάρω
    Ιδιωτική Υπάλληλος
  • Testimonial Ιταλικά Αμπελόκηποι
    Θέλοντας να συνεχίσω την αγαπημένη μου γλώσσα, τα Ιταλικά, επέλεξα τα 'ΓΡΑΨΑ' και δεν το μετάνιωσα! Το μάθημα είναι πολύ διασκεδαστικό, οι καθηγητές πολύ έμπειροι και το κλίμα ιδιαίτερα ευχάριστο.Τελικά η επιλογή μου δικαιώθηκε!
    Μαργαρίτα Καλαμπούκα
    Φοιτήτρια Νομικής
  • πήρα το Proficiency
    Το μάθημα; ...σαν πρόβα δημιουργική! Οι καθηγητές; ...σκηνοθέτες με γνώση, όραμα και ταλέντο! Πέρυσι πήρα το Proficiency. Φέτος το Celi 3Ευχαριστώ και …υποκλίνομαι!
    Ορέστης Διβανής
    Ηθοποιός
  • ΓΡΑΨΑ για ενήλικες
    Φέτος είναι η τρίτη μου χρονιά στα ΓΡΑΨΑ Ν. Σμύρνης. Αφού πέτυχα στο Proficiency, συνεχίζω με την εκμάθηση ΙταλικώνΘεωρώ τα ΓΡΑΨΑ μονόδρομο για τους ενήλικες!
    Σίμος Κωβαίος
    Φοιτητής Οικον. Παν/μίου Αθηνών
  • Ιταλικά - Αμπελόκηποι
    Η απόφαση μου να επιλέξω ΓΡΑΨΑ για Ιταλικά ήταν «κίνηση ματ»: οργάνωση,  πρωτότυπες μέθοδοι διδασκαλίας, σεβασμός
    Γόγολα Μαριχρύσα
    Φοιτήτρια Οδοντιατρικής ΕΚΠΑ

Το CELI 3 είναι ένα διεθνές πτυχίο, αναγνωρισμένο παγκοσμίως από όλα τα πανεπιστήμια, επιχειρήσεις και δημόσιους φορείς.

Η εξέταση CELI 3 αποτελείται από τα εξής papers:

• Κατανόηση και παραγωγή Γραπτού Λόγου (135')
  • Γλωσσικές ικανότητες (45')
  • Κατανόηση Προφορικού Λόγου: (25')
  • Παραγωγή Προφορικού Λόγου: (16')

Στον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΓΡΑΨΑ, η μεγάλη επιτυχία στα πτυχία CELI βασίζεται στο δοκιμασμένο και τελειοποιημένο σύστημα που έχουμε αναπτύξει μέσα στο χρόνο. Είμαστε Νο 1 στις προτιμήσεις των φοιτητών γιατί προσφέρουμε ευέλικτα ωράρια, δυνατότητα αλλαγής (ή εναλλάξ ωραρίου) και ολιγομελή τμήματα.

ΓΡΑΨΑ: Νο1 στα Ιταλικά! Νο1 στα CELI! Στα ΓΡΑΨΑ θα βρείτε και μαθήματα Ιταλικών online.

Στα ΓΡΑΨΑ θα βρεις κορυφαίους καθηγητές Ιταλικών, με ταλέντο, εκπαιδευμένους στο σύστημα «ΓΡΑΨΑ» από εσωτερικούς και εξωτερικούς εκπαιδευτές. Ανάμεσά τους και τον παγκόσμια γνωστό Γλωσσολόγο-Καθηγητή (Παν/μιο της Perugia), κ. Mauro Pichiassi.

Έλα στα ΓΡΑΨΑ και πάρε ένα CELI 3 σε λίγους, μόνο, μήνες!

Τι λένε για μας για τα Ιταλικά από την Ιταλία

Συχνές ερωτήσεις

Τι σκορ πρέπει να έχω στο διαβαθμισμένο τεστ του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας - Ιταλικά, ώστε να πιστοποιηθώ για την καλή γνώση της Ιταλικής με επίπέδο Β2;

Ποια είναι τα υπέρ και τα κατά των εξετάσεων του κάθε πτυχίου;

Δες παρακάτω τον Συγκριτικό μας Πίνακα Πτυχίων:

ΠΤΥΧΙΟ PROS CONS
CELI

Γίνεται συμψηφισμός στα πρώτα 3 μέρη, οπότε εάν είσαι αδύνατος σε κάποια ενότητα, αλλά καλός σε άλλη μπορεί να περάσεις.

Υπάρχει περισσότερος χρόνος να ολοκληρώσεις τις ασκήσεις/εκθέσεις - εάν δεν είσαι πολύ γρήγορος και θέλεις την ώρα σου.

Πτυχίο με ιδιαίτερο κύρος.

Σε περίπτωση που κάποιος δεν περνάει το γραπτό η το προφορικό, μπορεί να επαναλαμβάνει μόνο το μέρος που δεν πέρασε

Πιο απαιτητική εξέταση (χρειάζεται καλή γνώση γραμματικής και λεξιλογίου).
ΚΠΓ - Ιταλικά Χαμηλά εξέταστρα.

Αναγνωρίζεται μόνο σε χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης.

Δεν δίνει επάρκεια.

Αν έχω φορτωμένο πρόγραμμα φέτος στη σχολή μου (ή στη δουλειά μου), θα μπορέσω να προετοιμαστώ σωστά για το CELI3?

Τα ΓΡΑΨΑ παρέχουν ευέλικτα ωράρια, δυνατότητα αλλαγής (ή εναλλάξ ωραρίου) και δωρεάν αναπληρώσεις μαθημάτων που χάνονται λόγω εξεταστικής ή άλλων υποχρεώσεων. Μόνο μέσα στην τελευταία ακαδημαϊκή χρονιά, προσφέραμε στους σπουδαστές μας 5.000(!), δωρεάν, έξτρα ώρες! Κάτι τέτοιο θα βρείτε μόνο στα ΓΡΑΨΑ!

Μάθετε περισσότερα για τα ιταλικά online στα ΓΡΑΨΑ!