Μαθήματα Γερμανικών ONLINE στα ΓΡΑΨΑ!

12 ΝΟΕ 2020

Μαθήματα Γερμανικών ONLINE Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος ΓΡΑΨΑ, Ηγέτης στις Ξένες Γλώσσες για ενήλικες με 114.000 σπουδαστές ξένων γλωσσών έως τώρα, παρέχει και ταχύρυθμα

μαθήματα γερμανικών online

, με υψηλής ποιότητας προγράμματα σπουδών. Με:
  • 27 Κέντρα σε Αττική-Πειραιά, Πάτρα πιστοποιημένα από τον ΕΟΠΠΕΠ,
  • Ευέλικτα ωράρια για Γερμανικά online,
  • Γερμανικά για ενήλικες, φυσικά και αβίαστα σε χρόνους-ρεκόρ,
  • Με μαθήματα σε τάξη-γκρουπ ή αποκλειστικά online ή υβριδικά

Τα μαθήματα Γερμανικών online στα ΓΡΑΨΑ δίνουν έμφαση στην καθομιλουμένη, «ζωντανή», γλώσσα και στην επικοινωνία, έτσι ώστε η εκμάθηση Γερμανικών online να γίνεται σε ένα ζωντανό χαρούμενο και ομαδικό περιβάλλον.

HIGH-TECH-LEARNING HIGH-TECH-LEARNING

Τα προγράμματά μας ξεκινούν από «Μαθήματα γερμανικών online για αρχάριους» και φθάνουν έως το επίπεδο C2/Γ2. Οι καθηγητές μας είναι εκπαιδευμένοι στο σύστημα ΓΡΑΨΑ και διδάσκουν online μαθήματα Γερμανικών, βιωματικά και εμπλουτισμένα (NLP) ώστε να αξιοποιούν τα διαφορετικά μαθησιακά στυλ των ανθρώπων.

Η

εκμάθηση γερμανικών online

χτίζει ένα ισχυρό cv και αποτελεί σημαντικό προσόν για πρόσληψη σε γερμανικές επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στη χώρα μας ή για εργασία στη Γερμανία. Άλλωστε, τα Γερμανικά είναι η πρώτη μητρική γλώσσα μεταξύ των κατοίκων της Ευρωπαϊκής Ένωσης ενώ η Γερμανία είναι η χώρα με τις σημαντικότερες εξαγωγές στον κόσμο και ο σημαντικότερος εμπορικός εταίρος της Ελλάδας.

ΓΡΑΨΑ: Ο κορυφαίος Οργανισμός στα γερμανικά online: καθηγητές-ελίτ!

Με καθηγητές-ελίτ, έμπειρους στο να διδάσκουν μαθηματα γερμανικων online, εκπαιδευμένους στο σύστημα ΓΡΑΨΑ και από το University of Oxford, Department for Continuing Education, με βιωματικά μαθήματα, εμπλουτισμένα και διαδραστικά, με ευέλικτα ωράρια και δυνατότητα αλλαγής ή εναλλάξ ωραρίου, με φιλικά δίδακτρα, τα ΓΡΑΨΑ είναι η καλύτερη επιλογή για Γερμανικά online !

Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας! Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας!

Κάνε, λοιπόν, τα Γερμανικά να γίνουν και η δική σου γλώσσα! Έλα στα ΓΡΑΨΑ και άρχισε μαθήματα Γερμανικών για ενήλικες online, σήμερα! Ο Εκπ. Όμιλος ΓΡΑΨΑ, ο κορυφαίος ξενόγλωσσος Οργανισμός για ενήλικες, έχει 114.000 απόφοιτους Ξένων Γλωσσών έως τώρα και 38.000 κατόχους ανώτερων Γλωσσών. Για αυτό το λόγο, με τα μαθήματα γερμανικών για ενήλικες online μπορεί κάποιος εάν το επιθυμεί να αποκτήσει και ένα Πτυχίο, σε χρόνους-ρεκόρ.

Προετοιμάζουμε Online για τις Εξετάσεις όλων των επιπέδων. Εξετάσεις θα δώσετε στην πόλη σας!

Κάποια από τα πτυχία τα οποία μπορεί να αποκτήσει κάποιος στα μαθήματα Γερμανικών online στον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΓΡΑΨΑ είναι τα εξής:

• Ινστιτούτο Goethe: εξετάσεις Γερμανικών επιπέδου από Α1 έως και C2.
  • OSD: Πτυχία Γερμανικών μέσω του Αυστριακού κράτους. Αναγνωρίζονται από το ΑΣΕΠ και ενδεικτικά οι εξετάσεις επιπέδου Α1-Α2 κοστίζουν 70-75€.
  • Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας Γερμανικών, με ενιαίο διαβαθμισμένο τεστ για το επίπεδο Α (Α1+Α2). Αν ο υποψήφιος συγκεντρώσει πάνω από 120 βαθμούς αποκτά το πτυχίο «βασικής γνώσης Γερμανικών» Α2, ενώ για σκορ 60-119 μονάδων, αποκτά το Α1.

Δες τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ φετινούς επιτυχόντες μας! Δες τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ φετινούς επιτυχόντες μας!

Γερμανικά online: Τεχνικές προδιαγραφές

Τα μαθήματα Γερμανικών για ενήλικες Online στον Εκπαιδευτικό Όμιλο ΓΡΑΨΑ δεν απαιτούν να είστε ειδικός στους υπολογιστές. Αρκεί να έχετε σύνδεση στο διαδίκτυο, μια κάμερα υπολογιστή και ένα μικρόφωνο. Ακόμη και το κινητό σας τηλέφωνο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για παρακολουθείτε

γερμανικά εξ αποστάσεως

. Με τα μαθήματα γερμανικών online ΓΡΑΨΑ, ο σπουδαστής μπορεί από την άνεση και την ασφάλεια του σπιτιού/γραφείου του να μάθει γερμανικά online. Με διαδραστική πλατφόρμα e-learning ειδικού σχεδιασμού εξυπηρετεί κάθε σπουδαστή/ρια, με εξατομικευμένο εκπαιδευτικό υλικό για μαθήματα γερμανικών για ενήλικες online σε κάθε σπουδαστή/ρια.

Όπου και να μένετε, εντός ή εκτός Ελλάδας, μπορείτε να κάνετε μαθήματα Γερμανικών online, από το επίπεδο των Αρχαρίων έως το C2/Γ2, απολαμβάνοντας πλεονεκτήματα του μαθήματος ΓΡΑΨΑ.

Για Γερμανικά online, ελάτε στα ΓΡΑΨΑ!

Θέλω να μάθω περισσότερα για τα online μαθήματα ξένων γλωσσών ΓΡΑΨΑ.

Ξεκινήστε onLine μαθήματα. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 210 75 65 300 Ξεκινήστε onLine μαθήματα. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 210 75 65 300

e-learning
Που θα μας βρείτε
Γλώσσες και πτυχία
  • Ο μεγαλύτερος ξενόγλωσσος οργανισμός με ειδίκευση στους 18+
  • Στους 18+ ένας είναι ο ειδικός. Όλοι οι άλλοι…γενικώς!