Μαθήματα Αγγλικών ONLINE στα ΓΡΑΨΑ! Ταχύρυθμα

12 ΝΟΕ 2020

Μαθήματα Αγγλικών ONLINE

Στα ΓΡΑΨΑ, Νο 1 και στην εκμάθηση Αγγλικών για ενήλικες online, θα βρείτε ταχύρυθμα προγράμματα Αγγλικών από «αρχαρίων» έως C2. Ρεκόρ επιτυχιών, με ευέλικτα ωράρια και φιλικά δίδακτρα.

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος ΓΡΑΨΑ, Ηγέτης στις Ξένες Γλώσσες για ενήλικες με 114.000 σπουδαστές ξένων γλωσσών έως τώρα (φοιτητές, στελέχη, εργαζόμενοι), παρέχει:

• Ευέλικτα ωράρια για Μαθήματα Αγγλικών online,
  • Εγγύηση Απόκτησης Πτυχίου
  • Μάθημα Αγγλικών online διαφορετικό: βιωματικό και «εμπλουτισμένο» ώστε να αξιοποιεί τα διαφορετικά μαθησιακά στυλ των ανθρώπων (Neuro-Linguistic Programming – NLP),
  • Καθηγητές-ελίτ εκπαιδευμένους στο σύστημα ΓΡΑΨΑ και από το OUDCE-University of Oxford Department for Continuing Education,
  • Με μαθήματα σε τάξη-γκρουπ ή αποκλειστικά αγγλικά εξ αποστάσεως ή υβριδικά
  • 27 Κέντρα σε Αττική-Πειραιά, Πάτρα

HIGH-TECH-LEARNING HIGH-TECH-LEARNING

Υποτροφία -300€ σε κάθε φοιτητή/-τρια Υποτροφία -300€ σε κάθε φοιτητή/-τρια

Πάνω από 2.000 επιτυχόντες, κάθε χρόνο, στις Εξετάσεις Πτυχίων (Proficiency, Lower κλπ.). Επίσης στα ΓΡΑΨΑ θα βρείτε πολλά ΔΩΡΕΑΝ μαθήματα Αγγλικών για Υποστήριξη ή αναπλήρωση Μαθημάτων που, πιθανόν, χάσατε.

Δες τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ φετινούς επιτυχόντες μας! Δες τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ φετινούς επιτυχόντες μας!

Αγγλικά Online- Ταχύρυθμα προγράμματα

Στα ΓΡΑΨΑ υπάρχουν ταχύρυθμα Μαθήματα Αγγλικών online τμήματα από το επίπεδο «Αγγλικά για Αρχάριους» (εντελώς ή να διαθέτουν κάποιες βασικές γνώσεις της γλώσσας) έως και τμήματα Πτυχίων Αγγλικών: Proficiency (ECPE,CPE), Lower (FCE, ECCE), C1-Advanced, TOEIC, IELTS, TOEFL, MSU, ΚΠΓ - Αγγλικά, LRN, NOCN, ESB, TIE κλπ.

Καθηγητές-ελίτ,  εκπαιδευμένοι στο σύστημα «ΓΡΑΨΑ» και από διεθνείς φορείς. (OUDCE-University of Oxford, Department for Continuing Education) Καθηγητές-ελίτ,  εκπαιδευμένοι στο σύστημα «ΓΡΑΨΑ» και από διεθνείς φορείς. (OUDCE-University of Oxford, Department for Continuing Education)

Αν ξεκινάτε μαθήματα Αγγλικών online από το επίπεδο των αρχαρίων, θα χρειαστείτε 3 4μηνους, ταχύρυθμους κύκλους σπουδών για να φτάσετε σε επίπεδο Β1 («Κολεγιακό Lower»). Αν έχετε ήδη προχωρημένες γνώσεις στα Αγγλικά, ξεκινάτε από ανώτερο επίπεδο. Αυτοί οι 12 μήνες για τον αρχάριο, ενήλικο σπουδαστή στα

ταχύρυθμα Αγγλικά Online

ΓΡΑΨΑ, καλύπτονταν με τα κλασικά «παιδικά» προγράμματα σε 5 διδακτικά έτη!

Μετά από το επίπεδο Αγγλικά-B1, μπορείτε αν θέλετε, να συνεχίσετε για επίπεδο Lower-B2 και Proficiency-C2 ή άλλα πτυχία Αγγλικών

Εκμάθηση Αγγλικών για ενήλικες online: Μάθημα ΓΡΑΨΑ VS κοινό μάθημα

Τα online Αγγλικά ΓΡΑΨΑ, ειδικά σχεδιασμένα για 18+, ακολουθούν μία δομική λειτουργική προσέγγιση (Functional Communicative Approach) εμπεριέχοντας στοιχεία από το Dynamic Learning και από το NLP concept (Νευρογλωσσικό Προγραμματισμό). Έτσι ο σπουδαστής μαθαίνει Αγγλικά με το δικό του φυσικό τρόπο, ανάλογα με το μαθησιακό τύπο που κυριαρχεί (οπτικό, ακουστικό, κιναισθητικό). Ο σπουδαστής εμπεδώνει τις νέες γνώσεις στα Αγγλικά πιο εύκολα και 70% πιο γρήγορα πιο γρήγορα από τα κλασικά-παιδικά προγράμματα.

Τεστ αγγλικών Τεστ αγγλικών

Τα μαθήματα αγγλικών online ΓΡΑΨΑ γίνονται σε πραγματικό χρόνο και καλύπτουν όλα τα standards ποιότητας μιας αυθεντικής τάξης ΓΡΑΨΑ. Σε αυστηρά ολιγομελή και ομοιογενή γκρουπ και με μια εύχρηστη πλατφόρμα για αγγλικά online με πλούσιο διαδραστικό υλικό και τη χρήση Διαδραστικού Πίνακα.

Με λίγα κλικ γίνε σπουδαστής ΓΡΑΨΑ, όπου και αν βρίσκεσαι!

ΓΡΑΨΑ: Ο κορυφαίος Οργανισμός στα Αγγλικά για ενήλικες: καινοτόμα μαθήματα Αγγλικών για ενήλικες, καθηγητές-ελίτ!

Με καθηγητές-ελίτ, έμπειρους στο να διδάσκουν διαδικτυακά μαθήματα αγγλικών, εκπαιδευμένους στο σύστημα ΓΡΑΨΑ και από το University of Oxford, Department for Continuing Education, με μαθήματα βιωματικά, εμπλουτισμένα και διαδραστικά, με ευέλικτα ωράρια και δυνατότητα αλλαγής ή εναλλάξ ωραρίου, με φιλικά δίδακτρα, σιγουρεύουμε την επιτυχία σας!

Προετοιμάζουμε Online για τις Εξετάσεις όλων των επιπέδων. Εξετάσεις θα δώσετε στην πόλη σας!

Αγγλικά online. Θα αντιμετωπίσω τεχνικές δυσκολίες;

Δεν απαιτείται να είστε … ειδικός/ή στα κομπιούτερ! Το Τεχνικό μας Τμήμα και οι κορυφαίοι καθηγητές μας θα σας βοηθήσουν με λίγες απλές κινήσεις! Αρκεί να έχετε σύνδεση στο διαδίκτυο, μια κάμερα υπολογιστή και ένα μικρόφωνο.

Με τα μαθήματα αγγλικών online ΓΡΑΨΑ, κάθε σπουδαστής/ρια μπορεί από την άνεση και την ασφάλεια του σπιτιού/γραφείου του να μάθει αγγλικά εξ αποστάσεως. Ακόμη και από το κινητό σας τηλέφωνο μπορείτε να παρακολουθείτε αγγλικά online, αν και προτείνεται η χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή (laptop, tablet) για να έχετε καλύτερη διαδραστικότητα.

Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας! Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας!

With a few clicks you have GRAPSA at your fingertips!

Σε οποιαδήποτε περιοχή της Ελλάδας ή του κόσμου μένετε, μπορείτε να μάθετε αγγλικά online από το επίπεδο των Αρχαρίων έως το C2/Γ2 -Proficiency - σε πραγματικό χρόνο – με τα ασύγκριτα πλεονεκτήματα του μαθήματος ΓΡΑΨΑ.

Για μαθήματα αγγλικών online, ελάτε στα ΓΡΑΨΑ!

Θέλω να μάθω περισσότερα για τα online μαθήματα ξένων γλωσσών ΓΡΑΨΑ.

Ξεκινήστε onLine μαθήματα. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 210 75 65 300 Ξεκινήστε onLine μαθήματα. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 210 75 65 300

e-learning
Που θα μας βρείτε
Γλώσσες και πτυχία
  • Ο μεγαλύτερος ξενόγλωσσος οργανισμός με ειδίκευση στους 18+
  • Στους 18+ ένας είναι ο ειδικός. Όλοι οι άλλοι…γενικώς!