Γιατί να ξεκινήσω γαλλικά;

14 ΣΕΠ 2022

Για γαλλικά με κορυφαίους καθηγητές έλα στα ΓΡΑΨΑ!
Ξεκινάω γαλλικά στα ΓΡΑΨΑ!

Σπουδές, δουλειά, διασκέδαση με μια λέξη ... Γαλλικά. Γιατί ναι!, η γλώσσα του Μολιέρου μας τα δίνει όλα αυτά! Τα Γαλλικά μας επιτρέπουν να σπουδάσουμε στην Γαλλία με πολύ μικρό κόστος σπουδών αφού το Γαλλικό κράτος ουσιαστικά πληρώνει για τους κατοίκους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και μας αφήνει μόνο την εγγραφή.

Ταχύρυθμα Γαλλικά 3 μηνών για απόκτηση βασικής γνώσης Γαλλικών Ταχύρυθμα Γαλλικά 3 μηνών για απόκτηση βασικής γνώσης Γαλλικών

Μαθαίνοντας Γαλλικά έχουμε πρόσβαση σε μερικά από τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου όσαν αφορά την Διπλωματία, τη Νομική, την Αρχιτεκτονική ή την Αεροναυπηγική. Τα αυτοκίνητα, η αισθητική, η μόδα, η μαγειρική, ο κινηματογράφος επίσης είναι συνώνυμα με τα Γαλλικά σε επίπεδο σπουδών, δουλειάς ή διασκέδασης. Μαθαίνουμε μια γλώσσα και ανοίγουμε χιλιάδες πόρτες επαγγελματικές και κοινωνικές. Αλήθεια ξέρετε ότι μιλώντας Γαλλικά μπορείτε να έχετε ένα πλεονέκτημα για να βρείτε δουλειά όχι μόνο στην Γαλλία, αλλά και στην Ελβετία, στο Βέλγιο, στον Καναδά, στο Μονακό, στο Λουξεμβουργο και βέβαια στην Ελλάδα. Η χώρα μας το 2004 ήταν ‘’συνδεδεμένο μέλος’’ του Διεθνούς Οργανισμού Γαλλοφωνίας (ΔΟΓ) και το 2006 πλήρες μέλος. Η Ελλάδα επίσης φιλοξενεί περίπου 120 θυγατρικες εταιρίες γαλλικών ομίλων και επιχειρήσεων με χιλιάδες υπαλλήλους. Το Μάιο του 2022, 23 Γάλλοι επιχειρηματίες επισκέφθηκαν την Ελλάδα για να μιλήσουν για καινούργιες επενδύσεις, οι ήδη υπάρχουσες το 2021 έφτασαν το 1,5 δισεκατομμύριο ευρώ. Η χώρα μας είναι πόλος έλξης για γαλλικές εταιρείες που ασχολούνται με τον τουρισμό ή τις ανανεώσιμες ενέργειες. Σκέφτεσαι ακόμα γιατί να μάθεις Γαλλικά;

Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας! Ευέλικτα ωράρια συμπληρωματικά στη Σχολή ή την Εργασία σας!

Μετά τις σπουδές σε πανεπιστήμια με παγκόσμιο κύρος, μετά τις άπειρες επαγγελματικές διεξόδους σε επαγγέλματα του σήμερα ή και του αύριο όπως είναι η αεροδιαστημική έρχεται ή διασκέδαση και η επικοινωνία. Πάνω από 320 εκατομμύρια άνθρωποι μιλάνε Γαλλικά κατατάσσοντας την γλώσσα στην 5η θέση παγκοσμίως (έτος 2022). Στον διαδικτυακό κόσμο οι γαλλόφωνοι βρίσκονται στην 4η θέση. Ναι, τα Γαλλικά καταλαμβάνουν την 4η θέση στο Internet, αφού μαζί με τα αγγλικά είναι οι μόνες γλώσσες που είναι παρούσες και στις 5 Ηπείρους. Χρήσιμα για έρευνες στο διαδίκτυο, για πανεπιστημιακή βιβλιογραφία και βέβαια για ταξίδια και νέες γνωριμίες. Με τα Γαλλικά ταξιδεύουμε και επισκεπτόμαστε μερικά από τα πιο όμορφα μέρη στον κόσμο. Η Γαλλία και ειδικά το Παρίσι είναι ένας από τους μεγαλύτερους τουριστικούς προορισμούς στον κόσμο. Ποιος δεν θέλει να δει απο κοντά την χώρα του Διαφωτισμού και των σύγχρονων φιλοσόφων; Την χώρα που έδωσε νέα πνοή στους Ολυμπιακούς Αγώνες; Την χώρα των όμορφων περιπάτων και των ρομαντικών rendez-vous.

Τα Γαλλικά είναι το εφόδιο μας για το μέλλον είτε για σπουδες, είτε για δουλειά είτε για όμορφα ταξίδια ...

Τεστ γαλλικών Τεστ γαλλικών